SANAYC YA DNECEK YA DA YOK OLACAK


SANAYC YA DNECEK YA DA YOK OLACAK

Toplantnn sonunda KESAD'n organize ettii futbol turnuvasnda baarl olan irketlere plaketleri ve kupalan verildi. 
Kemalpaa Sanayici ve Adamlar Dernei (KESAD) Bakan Zeki Yöndem, sanayide yapsal dönüümü salayamayanlann yok olacan söyledi. 

Türkiye'nin önünde sanayiye snf atiatacak olan 'Sanayi 4.0' modelinin bulunduunu ifade eden Yöndem, "Türkiye'yi, ya 'Sanayi 4.0' ile atilim yaparak bir üst lige tayacaz ya da rekabet edebildiimiz mevcut pazarlan bile kaybetme riski ile kar karya kalacaz" dedi.
 
Kemalpaa Ramada Otel'de düzenlenen KESAD geleneksel Perembe kahvaltsna üyeler büyük ilgi gösterirken toplantya KOSB Bakan Kamil Porsuk, BAYOSB Bakan Aydn Telseren, KOSGEB Kuzey Bölge Müdürü Özgür Armaneri, Kemalpaa Üçe Emniyet Müdürü ahin Özdemir, izmir l Milli Eitim Müdür Yardmcs Mehmet Tahir Büdün, Kemalpaa Devlet Hastanesi Bahekimi Uzm. Dr. Doan Yldrm ve sivil toplum kurulularnn temsilcileri katld. 

Sanayide atlm zaman Eczacba OSGB'nin sponsorluunda yaplan yaplan toplantnn açl konumasn yapan KESAD Bakan Zeki Yöndem, ülke ve dünya olarak terör belasndan dolay zor bir dönemden geçtiklerini söyledi. Kaybedecek hiç vakitleri olmadm anlatan Yöndem, 'Türkiye 4.0 Sanayi Devrimi'ndeyol ayrmnda. Türkiye'yi, ya sanayi 4.0 ile atlm yaparak bir üst gelir grubuna yükselteceiz ya da rekabet edebildiimiz mevcut pazarlan bile kaybetme riski ile kar karya kalacaz. Orta vadeli dönüüm için tevikler özendirilmeli. Türkiye ekonomisinin yüzde 93'ü KOB'lerden oluuyor. irketlerin banda bulunan iyi eitimli, donanml ve yurtd görmü yöneticiler olan aile irketleri bu deiimin lokomotifi olacak. 

Türkiye 25 liralk gömlek satmaktansa 150 Euro'luk teknik tekstil satmaya gitmeli' diye konutu.