SANAYCDEN KATMA DEERL RETM UYARISI


SANAYCDEN KATMA DEERL RETM UYARISI

Kemalpaa Sanayici ve Adamlar Dernei (KESAD) Yönetim Kurulu Bakan Zeki Yöndem, sanayide yapsal dönüümü salayamayanlarn yok olacan söyledi. Türkiye'nin önünde sanayiye snl"atlatacak olan 'Sanayi 4.0" modelinin bulunduunu ifade eden Yöndem, "Türkiye'yi, ya 'Sanayi 4.0' ile atlm yaparak bir üst lige tayacaz ya da rekabet edebildiimiz mevcut pazarlar bile kaybetme riski ile kar karya kalacaz" dedi. Kemalpaa Ramada Otel'de düzenlenen KESAD geleneksel Perembe kahvaltsna üyeler büyük ilgi gösterirken toplantya KOSB Bakan Kamil Porsuk, BAYOSB Bakan Aydn Telseren, KOSrnuui CJEB Kzey Bölge Müdürü Özgür Armaneri, Kemalpaa lçe Emniyet Müdürü ahin Özdemir, zmir l Milli Eitim Müdür Yardmcs Mehmet Tahir Büdün, Kemalpaa Devlet Hastanesi Bahekimi Uzm. Dr. Doan Yldrm ve sivil toplum kurulularnn temsilcileri katld. 
Eczacba OSGB'nin sponsorluunda yaplan yaplan toplantnn açl konumasn yapan KESAD Bakan Zeki Yöndem, ülke ve dünya olarak terör belasndan dolay zor bir dönemden geçtiklerini söyledi. 
Kaybedecek hiç vakitleri olmadn anlatan Yöndem, "Türkiye 4.0 Sanayi Devrimi'nde yol ayrmndadr. Türkiye'yi, ya sanayi 4.0 ile atlm yaparak bir üst gelir grubuna yükselteceiz ya da rekabet edebildiimiz mevcut pazarlar bile kaybetme riski ile kar karya kalacaz. 
Orta vadeli dönüüm için tevikler özendirilmelidir. Türkiye ekonomisinin yüzde 93'ü KOB'lerden oluuyor. 
irketlerin banda bulunan iyi eitimli, donanml ve yurtd görmü yöneticiler olan aile irketleri bu deiimin lokomotifi olacaktr. Türkiye 25 liralk gömlek satmaktansa 150 Euro'luk teknik tekstil satmaya gitmelidir" dive konutu.