BAYOSB` DEN TEKNOLOJYE AIK EK


BAYOSB` DEN TEKNOLOJYE AIK EK

Ege’nin hzl gelien planl yatrm bölgeleri arasnda yer alan zmir Bayurdu OSB  “yüksek teknolojili üretimin merkezi” olma yolunda emin admlarla ilerliyor. Bayurdu OSB Bakan Aydn Telseren, yüksek teknolojili ve katma deerli üretimi tevik etmek için pek çok çalma yürüttüklerini belirterek “Biz altyapdan lojistik avantaja kadar her türlü imkana sahip bir OSB’yiz” dedi.

Bölgelerinde orta ve yüksek teknolojili üretim yapan makina üreticilerine yönelik kümelenme çalmalar da yürüttüklerini belirten Telseren, “Firma birlemeleri ve kümelenme çalmalarn da tevik ederek rekabet gücümüzü artrmak istiyoruz. u anda 4-5 makina fabrikamz var. Bir makina kümelenmesi çalmamz var. Bu tevikler de bu çalmamz büyütmek adna bir frsat. Bu frsat iyi deerlendirirsek Bayurdu’nda iyi bir makine kümelenmesiyle farkl bir rekabet gücü elde edebiliriz” diye konutu.

Katma deeri yüksek ürün üretiminin önemine dikkat çeken Telseren, devletin bu yatrmlara büyük tevikler verdii hatrlatarak “Biz de bu tevikler konusunda yatrmclarmz bilgilendirmek için daha önce bir etkinlik düzenledik. Devlet teviklerinin tüm detaylaryla anlatld bu etkinliin çok güzel geri dönüü oldu. Yatrmclarn önünü açmak için her türlü adm atyoruz ve atmaya devam edeceiz. Tüm yatrmclar bölgemize bekliyoruz” diye konutu.

Bölgede teknoloji odakl yatrm ve üretim yapan firmalarla ilgili de bilgi veren Telseren “Bölge firmalarmzdan Dönmez Debriyaj’n yeni projesiyle ald 5. Bölge teviklerini deerlendirdik. Daha önce de Ar-Ge yatrmlar sebebiyle pek çok tevik ve madalya almlard. Bölge firmalarmzdan Birim Makina’nn da alm olduu Ar-Ge tevikleri var. Bölgemizde Ar-Ge birimi kurdular ve yatrmlarn bu yönde sürdürüyorlar. Giriimcilere böyle iyi gelimeleri örnek göstermemiz gerek. Moral bozmamza gerek yok. u anda Türk sanayisi, önündeki engelleri kendisi krmaldr. Eer giriimciler kendini gelitirme, yeni ve yüksek teknolojili yatrmlar yapma karar verirse devlet de buna her türlü destei veriyor. Tüm sanayicilerimizin bu gemiye binmesi gerekiyor” eklinde konutu.