Avrupa Birlii ve Mali Yardmlar Daire Bakanl`ndan BAYOSB Srdrlebilir Eitim Merkezi projemize destek


Avrupa Birlii ve Mali Yardmlar Daire Bakanl`ndan BAYOSB Srdrlebilir Eitim Merkezi projemize destek

     Yeil OSB uygulamalar, eitim merkezi, modern altyap ve lojistik avantajlar ile sanayicilerin ilgi oda olmay sürdüren Bayurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), hayata geçirdii örnek projelerle de dikkati çekiyor. Türkiye i hayatnda en büyük sorunlardan biri olan i sal ve güvenlii konusunda da örnek proje gelitiren BAYSOB, bu konuda Avrupa Birlii’nden de hibe destei almay baard.

 

     BAYOSB Sürdürülebilir Eitim Merkezi projesine Avrupa Birlii ve Mali Yardmlar Daire Bakanl’ndan 191 bin Euro hibe destei alan BAYOSB, verilecek eitimlerle çalanlarn ve örencilerin i sal ve güvenlii konusundaki farkndaln artracak.

 

Duyarllk artrlacak

 

     BAYOSB Yönetim Kurulu Bakan Aydn Telseren, bu proje ile amaçlarnn Türkiye’ni en büyük sorunlarndan biri olan i sal ve güvenlii konusundaki duyarll artrmak olduunu söyledi. Telseren, proje ile bölgedeki fabrika inaatlarnda çalanlara, üretimdeki firmalarn çalanlarna, çok tehlike li snfta üretim yapan çevre firmalarn çalanlarna, üniversite ve meslek lisesi örencilerine SG konusunda sanal gerçeklik eitimleri düzenlenmesi ve bu yenilikçi eitim ile SG bilincinin artrlmasn hedeflediklerini kaydetti.

 

217 bin Euro’luk bütçe

 

     veren ve çalanlarn i sal ve güvenlii konusundaki  bilincinin artrlmas, kurum içindeki kurumsal kültürün gelitirilmesi, önlenmi i kazalar ile ülkenin dorudan ve dolayl maliyetlerinin azaltlmasn da amaçladklarn vurgulayan Telseren, “Dolaysyla ülkemizde yaanan i kazalarnn azalmas ve yabanc yatrmclarn ilgi duyduu bölgemizin bu anlamda da rol model olmasn hedefliyoruz.

 

     Projenin toplam bütçesi 217 bin Euro. AB’den aldmz bu hibe ile projenin yüzde 88’ine kaynak temin etmi olduk. Bu anlamda yeil OSB olarak benzer projeleri hayata geçirmeye, sanayicilerimiz üretim ve hizmet kalitelerini gelitirmeye devam edeceiz” diye konutu.

 

lgili Haber için;

https://www.egemenlik.com.tr/bayosb-den-ornek-egitim-projesi/2372/

http://clips.medyatakip.com/dm/clip/9PGujs742NI8zdgdAW7dl

https://www.ehaege.com/2020/12/bayosbden-ornek-egitim-projesi-h17386.html

http://clips.medyatakip.com/dm/clip/xOpsEsEVmJt9LwzwKYPv5

http://clips.medyatakip.com/dm/clip/pP0uks1pYnhqV7m7dx7Oj